hippo banner

Podrobný popis

Čo je to Hippo systém?

Hippo systém je kvalitný, na Slovensku vyvinutý systém, ktorý z vášho domu spraví inteligentný dom so všetkým, čo k nemu patrí.

Čo všetko dokáže Hippo systém ovládať?

Ochrana vášho domova aj majetku či ovládanie vykurovania sa dnes považujú za samozrejmosť. Rovnako môžete ovládať aj osvetlenie, vetranie, žalúzie, zásuvky, sledovať kamery aj spotrebu energií, ovládať vstupné brány na pozemok, garážové brány, vstupné dvere do domu aj polievanie trávnika. Všetky tieto funkcie môžete vďaka nášmu systému kombinovať v jednoducho nastaviteľných scenároch.

Vytvorte si vlastné scenáre. Stačí jedno stlačenie a vaša obývačka sa premení na kino či vytvorí príjemnú kulisu pre štýlovú večeru. Ak prídete domov neskoro v noci a všetci už spia, jednoducho si zapnete tlmené osvetlenie, ktoré vás privedie až do spálne.

Ak chcete, nastavte si scenár s označením „Odchod z domu“. Ráno, odchádzate do práce a jedným tlačidlom spustite scenár „Odchod z domu“ a dom sa zamkne, zhasnu všetky svetlá, zatiahnú sa žalúzie, zapne zabezpečovací systém a vám sa otvorí garážová a príjazdová brána, aby ste mohli odísť. Po vašom odchode sa brány automaticky zavrú. Pre príchod si znova nastavíte scenár, a keď sa budete blížiť k domu, jedným stlačením vám systém otvorí brány, odomkne dom, vypne zabezpečovací systém a vytiahne žalúzie v obývačke a kuchyni. V inom scenári večer priamo zo svojej postele pohodlne zamknete celý dom, zhasnete všetky svetlá, zatiahnete žalúzie a zapnete zabezpečovací systém.

Ako môžem ovládať svoj dom?

Jednoduché a intuitívne ovládanie je pre nás samozrejmosťou. Stačí si do mobilu alebo tabletu stiahnuť aplikáciu pre android, iOS či Windows a celý dom máte na dosah odkiaľkoľvek, kde je prístup na internet. Ak nie ste fanúšikom moderných telefónov, svoj dom môžete ovládať pomocou webového prehliadača.

Koľko Hippo systém stojí?

Výsledná cena závisí od mnohých faktorov. Napríklad, ktoré funkcie si vyberiete alebo či sa rozhodnete montovať systém sami, necháte montáž na vášho elektrikára alebo ho namontujeme my. 

Môžem od vás dostať nezáväznú cenovú ponuku?

Samozrejme, napíšte nám email, zavolajte alebo nás rovno navštívte.

 

hippo.jpg

HIPPO systém pre budovu

Základné okruhy funkcií Hippo systému sú riadenie teploty, zabezpečenie, ovládanie osvetlenia a zber a vizualizácia dát. Ich podrobnejšia funkcionalita je heslovite popísaná nižšie. Ich vzájomná prepojenosť závisí od priania zákazníka, od stavu ich úplnej nezávislosti až k stavu, keď sú všetky funkcie prepojené a pracujú synergicky pre zabezpečenie maximálneho komfortu a energetickej úspory. Jednoduché a intuitívne ovládanie je samozrejmosťou v oboch prípadoch.

Súčasťou Hippo systému je aj grafické užívateľské rozhranie, pomocou ktorého je možné ovládať všetky funkcie Hippo systému. Grafické užívateľské rozhranie je prístupné pomocou webového prehliadača (všetky platformy) a zároveň aj ako aplikácia pre tablety a inteligentné mobilné telefóny, momentálne pre platformy android, iOS a Windows phone. Grafické užívateľské rozhranie umožňuje diferencovať prístup k ovládaniu a k zozbieraným dátam pre jednotlivých používateľov, tzn. zamestnanec ovláda svoju kanceláriu, vrátnik zabezpečenie a osvetlenie, správca všetko. V prípade rodinných domov deti ovládajú osvetlenie, ale riadenie teploty a pokročilejšie nastavenia môžu byť pre ne obmedzené.

Okruh riadenia teploty

Všeobecne pre okruh riadenia teploty:

­

Intuitívne grafické užívateľské rozhranie s možnosťou pridelenia právomocí od nastavenia požadovanej teploty pre užívateľov budovy až po pokročilé nastavovania pre osoby zodpovedné za vykurovanie

­Zber a analýza dát (meteo dáta, vnútorné teploty, výkon kúrenia, obsadenosť budovy, ...)

­Prehľadné grafické zobrazenie zozbieraných aktuálnych ako aj historických dát

­Nastavenie režimov pre vykurovanie, vetranie a klimatizáciu ako denný, týždenný, mesačný, úsporný či komfortný, v zime maximalizácia, v horúcom lete minimalizácia solárnych ziskov...

­Synchronizácia všetkých zložiek vplývajúcich na tepelnú pohodu v budove, tzn. vykurovania/ klimatizácie s vetraním a ovládaním žalúzií

­Automatické upozornenie zodpovedných osôb v prípade splnenia nastavených podmienok, napr. rýchly pokles či nárast teploty, zvýšená vlhkosť vzduchu...

Vykurovanie:

­Riadenie teploty pre definované vykurovacie okruhy

­Ovládanie žalúzií s ohľadom na maximalizáciu solárnych ziskov a preferencie užívateľov

Vetranie:

­Ovládanie otvárania okien

­Riadenie vzduchotechniky

­Automatické udržiavanie vlhkosti a správneho pomeru plynov v ovzduší budovy

v závislosti od možnosti použitej rekuperácie

­Možnosť automatického zatvárania okien v prípade dažďa či silného vetra

Klimatizácia:

­Udržiavanie nastavenej teploty v budove v závislosti od možností použitej klimatizácie a

architektonického riešenia budovy

Žalúzie:

­Diaľkové ovládanie žalúzií, automatický aj manuálny režim

­Automatický režim ovládania podľa nastavenej stratégie a slnečného svitu

­Možnosť synchronizácie s osvetlením

 

hippo.jpg

Okruh zabezpečenia

Zabezpečovací systém:

­Zabezpečenie budovy s použitím širokej škály bezpečnostnej techniky, napr. pohybových senzorov, detektorov rozbitia skla, magnetických kontaktov na okná a dvere, IP kamery, infra brána, ...

­Synchronizácia s osvetlením a žalúziami – pri spustení alarmu sa rozsvietia všetky svetlá a vyklopia sa žalúzie

­Možnosť nastavenia rôznych režimov, napr. nočný, víkendový, maximálne stráženie..

­Vyhlásenie alarmu a upovedomenie zodpovedných osôb v prípade narušenia objektu

Prístupový systém:

­Rozdelenie budovy na jednotlivé bezpečnostné okruhy. Takéto okruhy môžu, ale nemusia kopírovať jednotlivé oddelenia, pracoviská, kancelárie..

­Riadenie prístupu k jednotlivým okruhom budovy pomocou širokej škály dostupných zariadení, napr. elektronických zámkov, čítačiek kariet, čítačiek biometrických údajov, video vrátnikov..

­Video vrátnik je zvonček s kamerou obyčajne umiestnený pred vstupom do okruhu budovy, umožňuje presmerovať hovor na konkrétny telefón (prípadne na všetky) alebo počítač v budove

­Automatické otváranie dverí, brán, rámp

­Možnosť prideľovania práv vstupu jednotlivým užívateľom budovy

­Automatické odomykanie a zamykanie jednotlivých okruhov v nastavenom čase

Ovládanie osvetlenia

­Automatické ako aj manuálne ovládanie osvetlenia

­Ovládanie pomocou vypínačov na stenách ako aj pomocou grafického užívateľského rozhrania z PC, tabletu, telefónu..

­Možnosť definovať práva ovládať svetlá pomocou grafického užívateľského rozhrania

­Nastavenie svetelných režimov, napr. automatický, nočný, denný,..

­Možnosť nastavenia svetelných scén a intenzity osvetlenia pre jednotlivé miestnosti

­Synchronizácia s ovládaním žalúzií

­Nastavenie svetelných ciest

Zber, analýza a vizualizácia dát

­Zber dát:

­Zber dát podľa požiadaviek a dostupných senzorov. V princípe sa dá zbierať, ukladať a vizualizovať pohyb, obsadenosť, svetelnosť, teplota, vlhkosť, dym, kvalita vnútorného ovzdušia, meteo údaje, spotreba energií, plynu, vody,..

Vizualizácia dát:

­Rôzne spôsoby vizualizácie, napr. grafy, tabuľky,..

­Ukladanie a zálohovanie zozbieraných dát na centrálnom serveri a v cloude

­Riadenie prístupu k dátam

Analýza dát, modelovanie, simulácia:

­Individuálne, podľa potrieb zákazníka, napr. hľadanie opakujúcich sa vzorov či špecifických situácií v dátach zozbieraných v budove za účelom lepšieho využitia energie, zdrojov, obsluhy zákazníka..

­Zmapovanie pohybu v budove. Napríklad, pohyb zákazníkov v obchodnom centre počas jednotlivých fáz dňa či cez víkend.

­V dátach vyhľadávanie opakujúcich sa vzorov plytvania energiami, napr. pravidelné osvetľovanie (vykurovanie, klimatizácia ..) nevyužitých priestorov, teda osvetlený a klimatizovaný či vykurovaný sklad, konferenčná miestnosť, kancelária cez noc či cez víkend.

­Využitie meteo dát, dát o obsadenosti budovy a dát o spotrebe energie na optimalizáciu vykurovania

­Modelovanie a simulácia procesov v budove (pohyb návštevníkov, energetická spotreba, využívanie zariadení atď.. Napríklad simulácia môže pomôcť odpovedať na otázku ako sa zmení spotreba energie pri zmene parametrov vykurovacieho systému

Popis systému

Hippo systém je čiastočne bezdrôtový riadiaci systém pre automatizáciu domov a budov a pre priemyselné aplikácie.

Schéma fungovania:

schema.png

Server je "mozog" celého systému a zároveň brána do vonkajšieho sveta. Nachádza sa priamo v dome u zákazníka alebo v budove, ktorú riadi. Server je prostredníctvom internetu prepojený s okolitým svetom a umožňuje užívateľom riadiť ich dom. Server je bezdrôtovo pripojený na hippoboxy.

Hippobox je trvale napájaná komunikačná jednotka, ktorá slúži na komunikáciu so senzormi a na spínanie výkonových výstupov, napr. svetiel, zásuviek, motorov žalúzií či garážových brán. Obyčajne platí, že jeden hippobox pokryje dve menšie izby.